działania proekologicznne

            „Dzisiaj należy wiedzieć, co trzeba poznawać jutro, by radzić sobie pojutrze”.

Nasza szkoła jest niewielką szkołą wiejską, zlokalizowaną na obrzeżach Bolimowskiego Parku Krajobrazowego nad rzeką Rawką. Najbliższa okolica szkoły to jedna wielka „naturalna ekopracownia”, to niezastąpione źródło wiedzy przyrodniczej, z którego warto czerpać wskazówki, ale przede wszystkim chronić ją dla potomnych. Znamy wartość przyrodniczą, kulturową i historyczną naszej „Małej Ojczyzny”. Poznajemy ją poprzez udział w różnorodnych działaniach szkolnych i pozaszkolnych. Co roku uczestniczymy w konkursach organizowanych przez Terenowy Oddział Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, w Biegu na Unijno-Ekologiczną Orientację, w Projekcie Lokomotywa,  poznajemy rezerwaty i ścieżki dydaktyczne Bolimowskiego Parku Krajobrazowego oraz wielu innych imprezach, akcjach  i działaiach. Uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach terenowych i warsztatach, na których poprzez zabawę zdobywają wiadomości i umiejętności . 

           Naszym celem jest stworzenie szkoły efektywnej, bezpiecznej, estetycznej, przyjaznej dla uczniów i rodziców,  o wysokim poziomie nauczania. Jest to możliwe przy pełnej współpracy nauczycieli, uczniów, rodziców i społeczności lokalnej.

W 2015 roku utworzyliśmy w szkole ekopracownię ze środków   Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi                                                                                                                                                                                                                                                                              

"Segregujemy śmieci"

16 listopada

Uczniowie z klasy 6 przystąpili do konkursu "seletywna zbiórka odpadów".

STOP dla smogu.

13 listopada

Ulicami Bolimowa ruszyliśmy w marszu antysmogowym.

Czyste powietrze.

6 listopada

Uczestniczyliśmy w warsztatach ekologicznych "Czyste powietrze".

Warsztaty

25 października, Budy Grabskie 

Uczniowie klasy III, IVa, IVb wyjechali do Bud Grabskich na warsztaty ekologiczne w ramach projektu: ”Czyste powietrze-zdrowy człowiek” realizowanego ze środków WFOŚ i GW w Łodzi.

Uczniowie wysłuchali pogadanki na temat: „Nowoczesne techniki...

Ulotka.

3 października

Projektujemy ulotki.

NA GÓRĘ